Wizja: Chcemy być Kościołem dla każdego, by ratować ludzi i czynić ich uczniami Jezusa

Nasze cele to:

• Być Kościołem, który ma wpływ na miasto, powodując przemianę życia jego mieszkańców, wierząc, że to, co robimy dzisiaj, będzie miało wpływ na jutro.
  • Być Kościołem, który poprzez styl życia i działania przyciąga ludzi.
  • Być Kościołem, który ciągle poszukuje nowych, kreatywnych i twórczych rozwiązań, a każda służba odznacza się ciągłym rozwojem, zawsze będąc gotową do zmian.
  • Być Kościołem, który chce nadawać kierunek a nie tylko reagować na zastaną rzeczywistość.
  • Być Kościołem o wielkim sercu dla misji.
  • Być Kościołem, w którym uczniostwo i tworzenie liderów jest świadomym działaniem.
  • Być Kościołem, który zakłada nowe kościoły.

Być Kościołem, którego stylem życia i kulturą są następujące WARTOŚCI, które mają nadawać ludziom ton i kierunek budowania swojego Kościoła:

• Jesteśmy osobiście oddani – Każdy osobiście pragnie poznać Boga i wzrastać w relacji z Nim. Nasza droga z Bogiem i Jego Słowo mają nadrzędną wartość (Dzieje Apostolskie 2:42-47).
  • Wierzymy, że nasza siła leży w relacjach – Odosobnienie nie jest Bożym planem. Wspólnie budujemy silne życie.
  • Jesteśmy największymi entuzjastami każdej osoby – Każda osoba jest dla nas cenna, ma unikalne dary, niewiarygodny potencjał i może być potężnie używana przez Boga. Jesteśmy głęboko oddani sobie nawzajem, abyśmy mogli osiągać wzajemny sukces.
  • Chodzi nam o liczby – Chcemy, aby każde puste krzesło było zapełnione osobą, której życie się zmieniło. Istniejemy, żeby wzrastać, zawsze widząc jednostkę.
  • Jesteśmy ludźmi wiary – Jeżeli zamierzamy zdobyć świat, nie będziemy myśleć małymi kategoriami i żyć według okoliczności. Patrzymy daleko, stawiamy kroki wiary i oczekujemy, że Bóg dokona przełomu.
  • Jesteśmy hojni – Promujemy hojność jako decyzję o stylu życia a nie sporadyczny akt. Będziemy ją kształtować, świętować i szukać sposobów, jak iść dalej i wyżej, aby dawać z poświęceniem.
  • Jesteśmy ludźmi honoru – Szukamy okazji, aby szanować tych, którzy stoją ponad nami i wokół nas, ze względu na powołanie i potencjał, które Bóg umieścił w każdym człowieku.
  • Poddajemy się Bożemu przywództwu – Nasz Kościół jest zbudowany na ramionach kluczowych liderów, których Bóg namaścił do przywództwa, przynoszenia wizji i nadawania kierunku. Będziemy z pasją bronić naszej jedności pod przywództwem.
  • Jesteśmy osobiście zaangażowani – Zrobimy wszystko, co będzie konieczne, ponosząc koszty. Oddajemy nasze całe serce, nie działamy półśrodkami, pasja jest wyznacznikiem naszych działań. Jesteśmy całkowicie poświęceni a służba jest dla nas zaszczytem, wiemy, że jakość przynosi Bogu chwałę.
  • Jesteśmy integralni i wiemy do czego się zobowiązaliśmy, nie jesteśmy mieszanką ani podróbką – Zapraszamy każdego, aby do nas dołączył, ale nie będziemy nikogo szantażować czy kupować przez programy, czy osobiste preferencje. Nasz przekaz jest prosty, jasny i skuteczny.