Widzimy się w niedzielę?

Będzie miło jak nas odwiedzisz.

Pomożemy Ci odkryć jak żyć pełnią życią i mieć pozytywny wpływ na ludzi dookoła.

Każdy z nas szuka w życiu czegoś wyjątkowego

Pewnie zdarzyło Ci się zadawać sobie pytanie „Po co ja właściwie tutaj jestem”? Bóg stworzył każdego z nas i dał nam szanse na to, żeby odkrywać to kim On jest oraz jakie życie przygotował dla każdego z nas. Nie możemy żyć spełnionym życiem bez relacji ze Stwórcą.

Jako kościół kochamy Pismo Święte i dzięki niemu poznajemy jeszcze lepiej Boga, któremu tak zależy na każdym z nas, że pozwolił na to, żeby Jego Syn przyszedł na ziemię i oddał swoje życie za każdego z nas. Dzięki Jezusowi możemy poznawać naszego Stwórcę i każdego dnia stawać się lepszymi, niż byliśmy wczoraj.

Jeśli masz chwilę, odwiedź nas i dowiedz się więcej. Bóg ma odpowiedzi na Twoje pytania.

Jesteś tutaj pierwszy raz?

Pewnie masz sporo pytań i zastanawiasz się o co w ogóle z tym kościołem chodzi. Najprościej będzie się spotkać i porozmawiać. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy na ile tylko będziemy mogli.

Nasze wartości

Szukając tego, co Pismo Święte mówi nam o tym, co było szczególnego w życiu pierwszych chrześcijan, odkryliśmy cztery główne wartości, którymi kościół żył.

Jesteśmy
rodziną

Biblia uczy nas tego, że ludzie, dla których Jezus jest najważniejszą osobą, są rodziną. Nie ma w Piśmie Świętym definicji Kościoła, ale na pewno widać, że chrześcijanie byli dla siebie rodziną.

Wierzymy w moc modlitwy

Każdego dnia szukamy okazji, żeby Pan Bóg mógł działać w życiu każdego z nas, dlatego modląc się szukamy jego planu dla naszego życia i wierzymy w niemożliwe!

Pomagamy sobie wzrastać

Każdego dnia chcemy jeszcze lepiej poznawać Boga. Ciągle odkrywamy i rozwijamy talenty, które nam dał i używamy ich, żeby pomagać innym.

Dzielimy się
wiarą

Mamy misję, żeby każda osoba, którą poznajemy mogła dzięki naszemu życiu zobaczyć jaki jest Bóg i doświadczyć Jego miłości, którą ma dla każdego człowieka.

Spotkajmy się w niedzielę

W każdą niedzielę spotykamy się w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kościerzynie o godzinie 11:00 więc jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, odwiedź nas.

Wskazówki dojazdu

Co dalej?

Zastanawiasz się, co powinieneś zrobić? Jest kilka kluczowych kroków do tego, żeby wzrastać w wierze.

01Krok

Poznaj Boga

Najważniejszą rzeczą jaką możemy zrobić w życiu to pozwolić Jezusowi, żeby był Królem naszego życia i nadawał mu kierunek.

02Krok

Znajdź wolność

Każdy z nas żyje z bagażem różnych doświadczeń, które często nas przytłaczają. Jezus powiedział, że tylko dzięki niemu możemy być prawdziwie wolni.

03Krok

Odkryj swoją misję

Bóg dla każdego z nas przygotował plan i życie, które jest najbardziej spełnione to takie, kiedy robimy to, do czego zostaliśmy stworzeni.

04Krok

Zmieniaj świat na lepsze

Każdy z nas ma wyjątkowe talenty, którymi może służyć innym. Każdego dnia chcemy używać tego, co Bóg nam dał, żeby świat był choć trochę lepszy.

Nasz Kościół

Weź udział w życiu naszego kościoła i sam przekonaj się jak on wygląda

Niedzielne nabożeństwo

Każdej niedzieli spotkamy się, żeby uwielbiać Boga, słuchać Jego Słowa i spędzać czas z innymi.

Nasze
domy

To spotkania, na których każdy może w bezpiecznej atmsferze porozmawiać o tym, co dla nas jest ważne

Wieczór
uwielbienia

Wyjątkowy wieczór, kiedy możemy spędzić czas uwielbiając Boga i słuchać tego, co Duch Święty chce nam powiedzieć.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli chcesz wiedzieć co ciekawego dzieje się w naszym kościele, zostaw maila i czasami podeślemy Ci informację i wydarzeniach.

Nasze historie

Często zadawane pytania

W co wierzycie?

Jeśli chodzi kwestie najważniesze to wierzymy dokładnie w to, co inne kościoły chrześcijańskie. Wierzymy, że Pismo Święte jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego, i stanowi jedyną normę wiary i życia. Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Wierzymy w Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Dziewicy; w Jego śmierć na krzyżu za grzech świata i Jego zmartwychwstanie w ciele; w Jego wniebowstąpienie i powtórne przyjście w chwale.

Więcej możesz przeczytać w Wyznaniu Wiary Kościoła Zielonoświątkowego (więcej)

Czy jesteście normalnym kościołem?

Tak nam się wydaje :) A tak na poważnie to faktem jest, że kościoły protestanckie w Polske są w mniejszości, ale to nie znaczy, że coś jest z nami nie tak. Staramy się być wspólnotą, która praktycznie pokazuje, że chrześcijaństwo w żaden sposób nie jest przestarzałe, ale może praktycznie pomóc każdemu w XXI wieku.

Jak wygląda nabożeństwo w niedzielę?

Całość trwa między 75-90 minut. Na początku śpiewany piosenki, które wskazują na to, jak wspaniały jest Pan Bóg. Później modlimy się o swoje potrzeby a następnie słuchamy kazania, które ma nam w prakyczny sposób pokazać jak stosować naukę Pisma Świętego w codziennym życiu. Zawsze po nabożeństwie jest czas na kawę, więc byłoby świetnie jakbyś zarezerwował sobie chwilę, żeby móc poznać się z innymi.

Czy mogę przyjść na nabożeństwo?

Jasne. Często odwiadzają nas osoby, które na co dzień nie są częścią naszej wspólnoty. Nawet jeśli nikogo nie znasz to nie mart się, postaramy się pomóc w tym, żebyś czuł się swobodnie.

Czy mogę zabrać dzieci na nabożeństwo?

Oczywiście. Zawsze w czasie kazania mamy specjalne zajęcia dla dzieci i możesz być pewny, że Twoje dzieci też będa mogły spędzić bardzo fajnie i kreatywnie czas pod opieką dorosłej osoby, która ma doświadczenie w pracy z dziećmi.

Czy na nabożeństwie zbieracie pieniądze?

Tak, ale jako nasz gość w ogóle nie musisz się tym przejmować. Zbieranie pieniędzy dotyczy przede wszystkim osoby, które są częścią naszej wspólnoty i w ten sposób chcą wspierać jej rozwój. Goście nie muszą się w ogóle tym przejmować, ale jeśli chcesz to też nie ma problemu.